Časté otázky

Co vás nejčastěji zajímá při výběru mobilního domku?


Připravili jsme pro vás nejčastější otázky, které naše klienty zajímají při výběru mobilního domku. Pokud nenajdete odpověď na svoji otázku, mrkněte do blogu, nebo nám napište.

Je mobilní dům vhodný k celoročnímu bydlení?

Levné mobilní domky jsou většinou konstruovány jako chaty, případně jsou určené na bydlení od jara až do podzimu a doplnění izolace je na zimu nezbytné. Dražší domky již mají izolovaná okna a dveře a lze v nich bydlet celoročně. Pro všechny domky ale platí, že izolace je minimální a pokud je zateplíte, náklady na topení rapidně klesnou.

Jak zateplit mobilheim?

Domek můžete zateplit polystyrenem, minerální vatou, či třeba PUR pěnou. Důkladně zaizolujte okna, dveře, stěny, stropy, ale také rozvody vody, odpadů a elektroinstalaci. Tloušťka izolace se řídí normou ČSN 73 0540-2.

Mohu si pořídit mobilní dům bez stavebního povolení?

Ano, stavební povolení nepotřebujete, musíte však zažádat na stavebním úřadě o územní souhlas. Územní řízení trvá 30 dní a většinou se jedná jen o formalitu.

Musím připravit pozemek před umístěním mobilního domu?

V případě, že je povrch výrazně nerovný, nebo dokonce svážný, musíte jej vyrovnat. Povrch musí být dostatečně tvrdý, uježděný popřípadě zaválcovaný a podobně. Můžete jej rovněž zhutnit drceným kamenivem nebo betonem. Je potřeba také zjistit dostupnost napojení k inženýrským sítím a uvolnit přístupovou cestu k pozemku.

Jak se umisťuje mobilní dům?

Domy umisťujeme na podpěry, pod které doporučujeme vložit podklad, nejčastěji betonové dlaždice. Potom, co ho přivezeme a umístíme, je možné ho připojit k inženýrským sítím, studně, vodovodu, elektřině, či plynu a kanalizaci.

Mohu si pořídit mobilheim na splátky?

Ano, na mobilní dům si sice nemůžete vzít hypotéku, ale můžeme vám zprostředkovat financování s prověřenou společností ESSOX. Výši akontace a počet splátek si zvolíte sami.

Kde si můžu domky prohlédnout?

Všechny naše mobilní domky jsou vystavené v našem olomouckém areálu, kde si je můžete prohlédnout.

Proč zvolit Mobilní dům od nás

icon

Vykoupíme
váš mobilheim

icon

Mobilní domy
na objednávku

icon

Dopravíme do 100 km
od Olomouce zdarma

icon

Montáž
máte v ceně

  • Zajistíme opravy
  • Vyměníme rozvody elektroinstalace, vody i odpadů
  • Revitalizujeme domek
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainstalujeme topení

Potřebujete mobilní dům? Nebo se na něco zeptat? Od toho tu jsme

logo

MOBILNÍ DOMY OLOMOUC

Stará Přerovská 790/15

779 00 Olomouc -Holice

ico+420 603 846 543

icodomy@steraauto.cz

Postaráme se o vaše data. Přečtěte si naše ochr. os. údajů..

*Povinná pole