Instalace mobilních domů

Rozhodli jste se pro koupi mobilního domu a nevíte na co se připravit? V případě mobilních domů neexistují žádné zvláštní specifické podmínky na umístění. Dům lze umístit prakticky kamkoliv, kde jej potřebujete a chcete mít. Nic vám tedy nebrání umístit mobilní dům přímo na pozemek, kde chcete bydlet. Pro pohodlné bydlení ve vašem mobilním domě je potřeba hlavně usadit jej do vodorovné polohy a napojit na inženýrské sítě elektřinu, vodu a vyřešit svedení odpadních vod. Na mobilní dům není potřeba stavební povolení, ale napojení na inženýrské sítě je nutné administrativně zařídit.

O přepravu i instalaci vašeho nového mobilheimu se rádi postaráme.

Jak instalace mobilního domu probíhá?

Před samotným převozem mobilního domu je nutné zajistit zpřístupnění příjezdové cesty pro transportní vozidlo případně tažné vozidlo. Je rovněž potřeba místo, kde bude mobilní dům stát uvést do přibližné roviny. Pokud si dáte s přípravou pozemku práci, do budoucna si rovněž usnadníte těžkosti s případnou manipulací s domem, např. při stěhování. V případě měkkého terénu bude také zapotřebí jeho zhutnění. S menšími nerovnostmi si poradí výškově nastavitelné aretační nohy. Mobilní dům není spojen se zemí, jeho instalace je tedy snadná a rychlá. Jako podklad pro samotnou instalaci domu je možno použít kovových či betonových patek, zátěžových betonových dlaždic, nebo sloupků.

Mobilní dům je kompletně vybavený a zařízený nábytkem. Po přivezení na požadované na požadované místo je obyvatelný již do 24 hodin, což je jeho velkou výhodou. Veškeré vývody a přípojky inženýrských sítí v domě jsou uzpůsobeny pro jejich rychlé připojení a odpojení. Napojení mobilních domů na elektřinu a vodu je velmi jednoduché. Během několika hodin se tak můžete připojit pevnými, či pohyblivými přípojkami na předem připravené inženýrské sítě na vašem pozemku a můžete začít plnohodnotně bydlet. Pouze u celoročně obyvatelných mobilních domů je potřeba věnovat zvýšenou pozornost přívodům vody a ochránit je proti zamrznutí zaizolováním. Svedení odpadních vod je asi největším úkolem při instalaci mobilního domu. Nejjednodušším řešením je napojení na místní kanalizaci, pokud to není možné, lze zvolit nezávislé svedení odpadů. Nabízí se možnost výběru z mnoha typů žump a čističek odpadních vod.

Podívejte se na naši aktuální nabídku mobilních domů k prodeji. Se vším ostatním, od oprav či zateplení až po financování, vám už pomůžeme.

Podívat se na aktuální nabídku mobilheimů

Proč zvolit Mobilní dům od nás

icon

Vykoupíme
váš mobilheim

icon

Mobilní domy
na objednávku

icon

Dopravíme do 100 km
od Olomouce zdarma

icon

Montáž
máte v ceně

  • Zajistíme opravy
  • Vyměníme rozvody elektroinstalace, vody i odpadů
  • Revitalizujeme domek
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainstalujeme topení

Potřebujete mobilní dům? Nebo se na něco zeptat? Od toho tu jsme

logo

MOBILNÍ DOMY OLOMOUC

Stará Přerovská 790/15

779 00 Olomouc -Holice

ico+420 603 846 543

icodomy@steraauto.cz

Postaráme se o vaše data. Přečtěte si naše ochr. os. údajů..

*Povinná pole