Doprava

Doprava mobilních domů pro naše klienty je do 100 km od Olomouce zdarma!

Po zakoupení si u nás můžete dům bezplatně uskladnit – dům vám dodáme až dle vašich konkrétních požadavků v termínu, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Mobilheim vám dopravíme i na Slovensko, kde se cena počítá individuálně dle vzdálenosti a velikosti.

Jak přeprava mobilního domu probíhá?

Kupujete mobilní dům a nevíte na co se připravit při jeho přepravě? Mobilní domy lze díky jejich stavebnímu řešení a malým rozměrům libovolně převážet. Rozměry mobilních domů umožňují jejich přepravu po celé ČR i Evropě. Mobilní domy jsou podle ČSN vedeny jako vozidla pro volný čas, s možností tažení za pomocí závěsného zařízení. Nepodléhají registraci vozidel (nemají SPZ), díky čemu nemohou být taženy po veřejných komunikacích. Samotná doprava po veřejné komunikaci tedy probíhá na odpovídajícím nákladním vozidle.

Zajistíme pro vás přepravu mobilního domu, jeho naložení, převezení na váš pozemek i vyložení. Mobilní dům dovezeme v dohodnutém termínu na požadované místo. Mobilní domy jsou vybaveny manipulačním rámem z oceli, vlastní nápravou a ojí. K převozu mobilních domů využíváme speciální nástavby s nájezdy, který umožní naložení a vyložení mobilního domu za pomocí navijáku, po vlastních kolech. Nedílnou součástí bezpečné přepravy je zajištění domu, ať již na samotném návěsu proti pohybu, tak i veškerého zařízení uvnitř domu jako jsou židle, stolky, dvířka skříní, police atd., které je potřeba ochránit proti poškození, nebo vypadnutí.

Pro úspěšnou přepravu je potřeba dobře zvážit a naplánovat příjezdovou trasu. Překážkami v dopravě mobilního domu se mohou stát např. úzké silnice, mosty s nízkou nosností, úzké mosty, nedostatečná výška podjezdů, ostré zatáčky, aj. Potřeba je důkladně promyslet i způsob umístění mobilního domu na dané místo na vašem pozemku. Samotná operace naložení a vyložení mobilního domu je poměrně náročnou záležitostí a vyžaduje dostatek zkušenosti a praxi.

Pokud se tahač nedostane na pozemek, dům se z tahače spustí po sjezdech díky navijáku a vlastní nápravě domu. Po složení domu z tahače se dům umístí na předem určené místo za pomocí automobilu. K tažení se dá použít silnější terénní automobil, ovšem pro tažení na nezpevněném povrchu je daleko vhodnější traktor. Dotažení mobilního domu na místo jeho usazení mohou bránit i nejrůznější terénní překážky, jako například vzrostlé stromy, keře, ploty, příkopy atd. V těchto případech potom bude nutné použít pro vykládku autojeřáb, mobilní dům je pak uchycen manipulačními pásy a rozpěrami, a vyložen za pomocí jeřábu. Po umístění na pozemku se usadí na tzv. aretační nohy, které jsou součástí podvozku. Ty jsou schopny vyrovnat i případné nerovnosti pozemku.

S přepravou i usazením vašeho nového mobilheimu vám rádi pomůžeme. Stačí, když si vyberete z naší aktuální nabídky. O zbytek se již postaráme.

                                      Podívat se na aktuální nabídku mobilheimů

Proč zvolit Mobilní dům od nás

icon

Vykoupíme
váš mobilheim

icon

Mobilní domy
na objednávku

icon

Dopravíme do 100 km
od Olomouce zdarma

icon

Montáž
máte v ceně

  • Zajistíme opravy
  • Vyměníme rozvody elektroinstalace, vody i odpadů
  • Revitalizujeme domek
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainstalujeme topení

Potřebujete mobilní dům? Nebo se na něco zeptat? Od toho tu jsme

logo

MOBILNÍ DOMY OLOMOUC

Stará Přerovská 790/15

779 00 Olomouc -Holice

ico+420 603 846 543

icodomy@steraauto.cz

Postaráme se o vaše data. Přečtěte si naše ochr. os. údajů..

*Povinná pole