Články blogu

Jak vybrat pozemek pro mobilní dům

Pořízení mobilheimu je skvělou variantou cenově úsporného vlastního bydlení. Výběrem konkrétního modelu však celý proces zdaleka nekončí. Ať už chcete mobilní dům pro rekreační účely, nebo pro celoroční užívání, bude třeba ho někam umístit. Nemáte zatím vybraný pozemek? Poradíme vám, na co se zaměřit.

Číst celý článek...

Vlastní bydlení za nízkou cenu: pořiďte si malý mobilheim

Během několika posledních let stouply ceny nemovitostí přibližně o 63 procent. I to je důvodem, proč narůstá zájem o nejrůznější alternativy klasických staveb. Malý mobilheim může být skvělým startovacím bydlením pro mladé páry, stejně jako pohodlným letním bytem či dočasným zázemím během výstavby vysněného domu.

Číst celý článek...

Tipy na rekonstrukci a vybavení mobilhaimu

Mobilní dům nabízí s trochou kreativity stejné možnosti jako rodinný domek. Romantické domky na podvozku jsou velice oblíbenou alternativou k chatám a chalupám, ale také k plnohodnotnému bydlení v cihlovém domě či bytě. Není se čemu divit – mobilheimy člověku nabízí svobodu a zároveň dostatek prostoru za cenově příznivých podmínek. V dnešním článku vám přinášíme tipy a triky na moderní vybavení interiéru mobilního domu, spolu s vychytávkami na to, jak nejefektivněji využít omezený prostor.

Číst celý článek...

Výhody dřevěného mobilheimu

Život v mobilním domku se těší čím dál větší oblibě – a není se čemu divit. Koho by nelákala myšlenka na svobodné, úsporné a cenově dostupné bydlení? Dřevěné mobilní domy se nacházejí ještě o třídu výš než klasické mobilheimy a jsou specifické vysokým standardem bydlení. Dnes se podíváme na výhody investice do dřevěného domku, a na vaše možnosti při vybavování.

Číst celý článek...

6 tipů na minimalisticky zařízený mobilheim

Vlastníci mobilheimu často stojí před rozhodnutím, jak svůj domek na kolečkách vybavit útulně a přesto minimalisticky, aby se v něm dalo pohnout a nevzniklo z něj neúhledné skladiště. V dnešním článku vám přinášíme rady a tipy, jak si z mobilheimu vykouzlit příjemný, útulný, a přitom vzdušný domov.

Číst celý článek...

Jak vytopit mobilheim?

Mobilní domy jsou díky své cenové dostupnosti velice oblíbenou alternativou k chatám či chalupám a nejčastěji se využívají od jara do podzimu. Lze v nich ale přebývat i celoročně, pokud je vyřešena dostatečná izolace. Právě vytápění a udržení tepla v mobilním domě byste rozhodně neměli podcenit, pokud se rozhodnete v něm strávit i zimní měsíce. Nejprve si tedy pojďme shrnout, co vše je třeba mít na paměti při zateplování mobilního domu, a pak si představíme základní možnosti vytápění.

Číst celý článek...